Beskydské túry

O Beskydských túrách

Co jsou Beskydské túry?

Beskydské túry jsou webová aplikace, kde se turista může inspirovat vybranými trasami pro svůj výlet. Každá trasa obsahuje základní údaje o její délce, stoupání, dostupností (auto, bus, vlak) a typu trasy:

  • Z bodu A do bodu A: tyto trasy jsou vhodné pro turisty, kteří jezdí autem. Cíl každé této trasy je tedy na stejném místě jako její začátek.
  • Z bodu A do bodu B: perfektní pro všechny turisty, kteří preferují transfer veřejnou dopravou a nejsou tedy vázání na to, aby se vrátili na stejné místo. Každá trasa, která je označena tímto typem tedy končí na jiném místě než začala. Jak počáteční bod, tak i ten konečný je v místě, kde je autobusová nebo vlaková zastávka (případně stanice).
Beskydy

Celý projekt je moje “volnočasová” aktivita, kterou jsem vytvořila s cílem procvičit a rozšířit si své technické a programovací znalosti. Myšlenka vznikla už v roce 2020, ale pak přišly školní povinnosti a diplomka, práce, další jiné priority a celková realizace se tedy nakonec posunula bezmála o dva (!) roky. Více informací je popsání v sekci “Technická část”.

Pokud máte tip na skvělou trasu v Beskydech a chcete se s ní podělit, pište na e-mail

.

Kdo to ,,vymyslel"?

Jsem Šárka a ráda chodím na výšlapy v Beskydech. V posledních letech ne tak pravidelně, neb trávím svůj čas daleko od Beskyd, ale když čas a situace dovolí, ráda na výlet zajdu, ať je léto nebo zima a v kopcích metr sněhu. :) Kromě toho taky ráda jezdím na kole. 🚴

Velkou část svého času trávím u počítače, v online a

- třeba Beskydské túry a zajímá mě vše okolo web developmentu. 👩🏻‍💻

Já

Technické informace

Kod

Beskydské túry vznikly tedy i proto, že jsem chtěla mít “svůj” komplexní “side project”, na kterém si rozšířím své technické znalosti. Delší dobu jsem přemýšlela nad tématikou takového volnočasového projektu, protože jsem nechtěla, aby skončil v šuplíku a pak mě napadly Beskydské túry. Během realizace jsem narazila na několik překážek, které se mi podařily relativně dobře vyřešit.

Aktuálně dev stack je postaven na:

,,, (velké dík autorovi za tuto knihovnu, která poskytuje v Reactu podklady/API od !), , , (+ Postgres) a backend aplikace je hostován na . Webová aplikace bude průběžně vylepšována v iteracích.

Kód projektu je veřejný a dostupný na

. Každý issue nebo pull request je vítán. Case study projektu je na .

Beskydské túry, 2022